Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Alexandrite lazerleri 755 nm dalga uzunluğunda ışık üreten lazer sistemleridir. Bu dalgalar deriden kolayca geçerek kıl köklerinde melanin pigmenti tarafından emilir. Ve böylece kıl köklerinde termal hasar oluşturarak dökülmeye neden olur. Açık tenli ve koyu kalın tüyleri olan kişilerde dünyada en sık tercih edilen Alexandrite lazer sistemleridir.  

 

 

 

 İşlem hangi deri tiplerinde uygundur?

Bu lazer sistemleri özellikle beyaz tenli ve açık buğday tenli kişiler için en uygun lazerlerdir.  .

Alexandrite lazer hangi vücut bölgelerine uygulanabilir?

Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Aşırı kalın tüylerde bazen Alexandrite lazerlerine direnç gelişebiliyor. Bu durumlarda daha derine etkili ama ağrılı olan Nd: YAG lazerler tercih edilebilir.

Hangi yan etkileri vardır?

İşlem zamanı uygun doz uygulanmalı , yüksek doz uygulamalarında ciltte hafif yanıklar gelişebiliyor ve arkasında geçici açık veya kahverengi leke bırakabiliyor. Bunun dışında kısa sürede uygulama yerinde kızarıklık, şişlik oluşabilir.

Lazer epilasyondan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşlemden 3 hafta öncesine kadar her hangi bir epilasyon türü (ağda, cımbız, epilatör..) yapılmamalıdır.

Seanstan birkaç gün önce işlem bölgesi jiletle temizlenir.

Solaryum ve güneşten kaçınılmalıdır. Hasta bronzlaşmışsa deri tipini belirleye bilmek için cildin kendi rengine dönmesi beklenir.

İşlemden önce herhangi bir kozmetik uygulama yapıldıysa ilgili hekime bilgi verilmelidir.

Hamilelikte, ağır kronik hastalıkları olan kişilerde kullanılmaz

Sivilce tedavisinde deri soyulmasını hızlandıran sistemik retinoid grubu ilaç tedavilerinden sonra en az 3-6 ay beklemekte fayda vardır.

Uygulama bölgesine kozmetik amaçla başka lazer uygulaması, botox, dolgu, mezoterapi uygulaması yapılmışsa hekime bilgi verilmelidir.

Kaç seans uygulanmalıdır?

Seans sayısı vücut bölgesine göre değişkenlik göstermekle beraber genelde 6 seanstır. Bu sayı yüz bölgesinde 9-12 seansa kadar uzaya bilir. Seans aralıkları genelde 6-8 haftadır. Uygulama süresi bölgeye göre değişebilir.

Bu uygulamada ağrı hissedilir mi?

Ağrı sübjektif bir bulgu olmakla beraber bazı kişilerde belirgin ölçüde hissedilebilir. Bu cihazların soğutucu sistemleri ağrı hissini en aza indirmekte yardımcı olur.

Uygulama sonrası işlem bölgesinde tüylerde uzama gözlenebilir ki bu aslında kıl köklerinde tüylerin dökülme sürecidir.

Fiyat Listesi